Uzm. Klinik Psikolog Erkan ÇİFTE / Profesyonel Koç / Eğitmen

ICA | International Coaching Academy , koçluk ile ilgili uluslararası alanda var olan platformların koçluk mesleği ile ilgili oluşan olumsuz yargıları ve karmaşayı çözmekte yetersiz kalması üzerine psikoloji bilimi temel alınarak psikoloji uzmanlarınca tasarlanan bir eğitim programı olma düşüncesi ile kurulmuştur.

Koçluk mesleği standartlarının daha açık ve net belirlenmesi, psikoloji psikiyatri vb. tıp alanlarından farkının ne olduğu ve nasıl ayrılacağının kitlelere iyi anlatılması düşüncesi ile kurulmuştur.

Profesyonel koçluğu çeşitli derneklerin, konfederasyonların ve bireylerin hakimiyetinden çıkararak, daha uygun fiyatlarla, yetkinlik sahibi olan daha geniş kitlelere, profesyonel bir şekilde ulaştırmak ve daha standart ve uluslararası kurumsal bir sertifikalandırma süreci sağlamak düşüncesi ile kurulmuştur.

ICA | International Coaching Academy, kendini dünya çapında sürekli geliştiren profesyonel koçlar yetiştirilmesine liderlik eden bir organizasyon olma vizyonu ile kurulmuştur.

Dünyanın tek psikoloji bilimi temelli eğitim alan koçlardan oluşan ICA | International Coaching Academy, eğitimli koçlarına ve üyelerine şeffaflık ve güvenilirlik sağlamak ister.

Tüm üyelerine koçluk yetkinliklerini hayatın her alanında kullanabilmeleri için destek vermeyi, bilgi ve belge paylaşımı sürekliliğini taahhüt eder.

ICA | International Coaching Academy, koçluk mesleğini profesyonel olarak sürdürmek isteyenler için derneklerden bağımsız, uluslararası ve kurumsal bir sertifikalandırma programı sunar.

ICA koçluk eğitimi verecek eğitmenlerin eğitim programlarını standartlaştırır ve akredite eder. Kendi programının akredite olarak kullanılmasını belirli dönemlerde denetler. Uluslararası akredite edilen Koç eğitmenlerinin ICA | International Coaching Academy içeriğinin ve psikoloji temellerinin dışına çıkmasına izin vermez.

ICA | International Coaching Academy Sertifikaları, psikoloji temelli bir eğitim ile profesyonel bir koçluk ekolünden geçen koçların, koçluk yeterlilikleri sertifika kodları ile web sitesinde ulaşılabilir olmasını sağlar.

ICA | International Coaching Academy ekolü ile yetişen profesyonel koçlar uluslararası alanda hızla yayılmaya devam etmektedir.

ICA | International Coaching Academy

 

Daha Fazla Bekleme,

Yolunu Kendin Çiz!

Sohbeti Başlat
Bize Ulaşın
Merhabalar,
Nasıl yardımcı olabiliriz ?