KURULUŞ DÜŞÜNCELERİMİZ

International Coaching Academy (ICA), koçluk ile ilgili uluslararası alanda var olan platformların koçluk mesleği ile ilgili oluşan olumsuz yargıları ve karmaşayı çözmekte yetersiz kalması üzerine psikoloji bilimi temel alınarak psikoloji uzmanlarınca tasarlanan bir eğitim programı olma düşüncesi ile kurulmuştur.

Koçluk mesleği standartlarının daha açık ve net belirlenmesi, psikoloji psikiyatri vb. tıp alanlarından farkının ne olduğu ve nasıl ayrılacağının kitlelere iyi anlatılması düşüncesi ile kurulmuştur.

Profesyonel koçluğu çeşitli derneklerin, konfederasyonların ve bireylerin hâkimiyetinden çıkararak, daha uygun fiyatlarla, yetkinlik sahibi olan daha geniş kitlelere, profesyonel bir şekilde ulaştırmak ve daha standart ve uluslararası kurumsal bir sertifikalandırma süreci sağlamak düşüncesi ile kurulmuştur.

International Coaching Academy (ICA), kendini dünya çapında sürekli geliştiren profesyonel koçlar yetiştirilmesine liderlik eden bir organizasyon olma vizyonu ile kurulmuştur.

Dünyanın tek psikoloji bilimi temelli eğitim alan koçlardan oluşan ICA, eğitimli koçlarına ve üyelerine şeffaflık ve güvenilirlik sağlamak ister.

Tüm üyelerine koçluk yetkinliklerini hayatın her alanında kullanabilmeleri için destek vermeyi, bilgi ve belge paylaşımı sürekliliğini taahhüt eder.

ICA, koçluk mesleğini profesyonel olarak sürdürmek isteyenler için derneklerden bağımsız, uluslararası ve kurumsal bir sertifikalandırma programı sunar.

ICA koçluk eğitimi verecek eğitmenlerin eğitim programlarını standartlaştırır ve akredite eder. Kendi programının akredite olarak kullanılmasını belirli dönemlerde denetler. Uluslararası akredite edilen Koç eğitmenlerinin ICA içeriğinin ve psikoloji temellerinin dışına çıkmasına izin vermez.

ICA Sertifikaları, psikoloji temelli bir eğitim ile profesyonel bir koçluk ekolünden geçen koçların, koçluk yeterlilikleri sertifika kodları ile web sitesinde ulaşılabilir olmasını sağlar.

Bugün, ICA ekolü ile yetişen profesyonel koçlar uluslararası alanda hızla yayılmaya devam etmektedir.

International Coaching Academy (ICA)

 

DEĞERLERİMİZ

Tüm insanlara, tüm meslek gruplarına ve tüm koçluk toplulukları ile sürekli OLUMLU İLETİŞİM’de olmak isteriz ve tüm fikirlerine SAYGI duyarız
Her türlü bedeli ödemeyi göze alarak yaptığımız her işte ŞEFFAF oluruz
Para veya dostluk için kurumsal STANDART’ larımızı bozmayız
Yaptığımız her işte GÜVENİLİR olmaya dikkat ederiz
Çalışmalarımızın kısa ve uzun dönemli planlarını DÜNYA ve İNSANLIĞA FAYDA sağlamak üzerine kurarız
Siz de hemen ICA ailesi arasında yerinizi alın.

International Coaching Academy (ICA)

Daha Fazla Bekleme,

Yolunu Kendin Çiz!

Sohbeti Başlat
Bize Ulaşın
Merhabalar,
Nasıl yardımcı olabiliriz ?