ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİMİZ

Güzel adamızın sıcak yaz aylarından unutamadığım iki gün. Kıbrıs Lefkoşa bu aylarda hiç çekilmez. Yalnız bu sefer durum farklı. Yeni trend yaşam koçluğu, kişisel gelişim, eğitimler kamplar vs. Çok popüler bir meslek. Birkaç deneyimim olduğu için kararsızım. Vaktimde yok ama gelecek olan hoca farklıymış. Biraz araştırma yaptım. Erkan Çifte, Psikolog vs. daha neler neler. Etiketler beni pek ilgilendirmez. İşin erbabı görünüyor. Duruş muhteşem, insana güven veren bir bakış ve yumuşacık bir gülüş. Eğitim 2 gün? Ne öğrenebileceksem? Bilmem? Bakacağız!
Bu arada yaşam koçu olmak gibi bir niyetim yok. Çok severek yaptığım bir mesleğim var zaten. Fransızca Öğretmeniyim.. Tabi kişinin kendi yaşam koçu olabilmesi başka birşey olmalı. Kendim için birşeyler öğrenmek.
Ve egitim başlıyor Erkan Çifte geldi. Son derece mütevazı (etrafta pek rastlamiyoruz malesef) dingin, kendinden emin, işini seven,son derece samimi ve en önemlisi SEVGİ TÜTEN bir insan. Bu iki günde ne kadar çok şey öğrendim. Bende var olan ama benim farkinda olmadığım şeyleri farkettim. Daha doğrusu farkettirildim.
Bir öğretmenin öğrenci olması ve başka bir pencereden kendine bakablmesi. Harika. Bazan ezber yapan küçük bir kız çocuğu, bazan eserler oluşturan yetişkin olmak…
Vee en önemlisi SEVGİNİN, SICAK VE SAMİMİ BİR GÜLÜMSEMENİN nelerin üstesinden gelebileceğini bir kere daha yaşamak… Teşekkürler GÜZEL İNSAN ERKAN ÇİFTE.
H.K.

Bir çok kişisel gelişim eğitimine katıldım Erkan hoca ve ICA(International Coaching Academy) için yazılanlar o kadar doğru ki derslerin bitmesini hiç istemediğim hatta şimdiye kadar zevkle katıldığım tek kurs. Her ders bir terapi gibi eğitici öğretici çok şey kattı gerçekte. Bir koç olarak bir çok kişinin hayatına katkı sağlayabildiğimi görmek müthiş. Çokk teşekkürler ICA(International Coaching Academy)
Burcu D

Psikolog Erkan Çifte liderliğinde aldığım NLP ile Koçluk Eğitimi benim için çok verimli geçti. Erkan Bey in hem profesyonel hem de samimi yaklaşımı dersler esnasında yaptığı uygulamalı çalışmalar, verdiği ev ödevleri tüm koç adayı öğrencilere pozitif yansımakta. Eğitim boyunca hem Koçluk mesleğinin detaylarını psikolojik bakış açısı ile öğrendik hem de farklı örneklerle pekiştirdik. Ayrıca danışanlara nasıl yaklaşacağımızı öğrenmenin yanı sıra kendimizle ilgili keşifler yapmak harikaydı. Şahsen bu eğitim boyunca öğrendiklerimi profesyonel iş hayatımda ve kişisel hayatımda etkili şekilde kullanacağımdan eminim. Teşekkürler
Melis Zararsız

Bu kadar kısa sürede Koçluk öğrenilir mi diye başladım fakat şu an eğitim sonunda kendime ve sorularıma inanamıyorum. Yaşam Koçluğunda uygulanacak teknikleri ve süreçleri kilit noktalarıyla öğrendiğimi düşünüyorum. Koçluk sayfamda takipçi sayım hızla artıyor bu yazıyı yazarken 10 bin takipçiye ulaştım. Bu güzel ve hayatıma yöne veren eğitim için Erkan Hoca’ya sonsuz teşekkürler ederim.
Neslihan Aktaş

İçimde var olan liderlik ve güçlü duruşu bana tekrar tekrar hatırlatan eğitimi keyifli hale getirerek aynı zamanda eğlendiren Koçluk Eğitimi ile sadece koçluk mesleğinde değil yaşamsal faaliyetlerimize de en iyi şekilde uyarlamayı öğrendim, gerçek anlamda verimli bir eğitim programı oldu. Her türlü desteğini ve yardımını esirgemediği için Erkan Çifte’ye teşekkür ediyorum
Ozan Kırbıyık

Hayatımda gözle görülür değişiklikler olmasına ve insanlarla iletişim kurmanın zor olmadığını anladığım bir koçluk eğitimi aldım.Teşekkürler Erkan bey.
Mehmetcan U.

ICA (International Coaching Academy); koçluğun gerçek tanımındaki anlamını gerçek bir koçtan ve gerçek bir psikologdan öğrenmenin mutluluğu ile 5 haftamı bitirdim. Benim de Koçluk yaşamımda bu eğitimin hayatımda, ilişkilerimde önüme yeni yollar açacağına eminim. Teşekkürler,
Burcu A.

5 haftalık koçluk eğitimi çok akıcı, kaliteli ve gerek teorik gerekse pratik anlamda doyurucu ama bir o kadar da doyulmaz bir kamptı. Erkan hocaya ve değerli ekibine çok teşekkür ederim.
Ilgın Öztay

Büyük başarılar için küçük adımlar atmak gerekir. Bana küçük adımlarla nasıl yürüyeceğimi öğrettiği ve bu yoldaki ilk adımım olduğu için Psikolog Erkan Çifte’ ye, güler yüz ilgi ve alakası ile her zaman yanımızda olduğunu ICA (International Coaching Academy) ekibine çok teşekkürler. ????
Özay Karacan

ICA (International Coaching Academy) ile sosyal medya aracılığıyla tanıştım ve ufak araştırmalar sonucu hızlıca kayıt oldum. Erkan Hoca’mın ilk günden kursun sonuna kadar verdiği pozitif enerji her hafta kursa keyifle ve bu hafta neler öğreneceğim heyecanıyla gitmenizi sağlıyor. Gitmek isteyip de tereddüte düşen herkesin hiç tereddütsüz ICA(International Coaching Academy)ile tanışmasını öneririm. Bu keyifli eğitim için Psikolog Erkan Çifte’ ye çok teşekkür ederim. Sizden hiç kopmayacağım.
Hakan B.

ICA(International Coaching Academy) bünyesinde Erkan Çifte’nin vermiş olduğu dersler hayatımda çok şeyi değiştirdi.Erkan Çifte ve Ekibine çok teşekkür ederim.
Selin B.

Kendinizi kesfetmek ve baskalarinin hayatlarini kesfetmelerini saglamak istiyorsaniz profesyonel kocluk egitimi size gore. Erkan beyin sinifa, ogrencilere ve konulara hakimiyeti, konu anlatimi baska egitimcilerde bulamayacaginiz etkide ve kalitededir. Erkan beye tesekkur ederim.
Kerem Eskisehirli

Eğitimi ciddiye alan, birçok yere seminere ve eğitime gitmiş biri olarak profesyonel bir Psikologdan eğitim almanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladım. Erkan hocam bizlere gerçekten ince ayrıntıları gösteren, bizi zenginleştiren, ilgili biri. ICA(International Coaching Academy) ailesiyle tanışmak,o sıcaklığı hissetmek çok keyifliydi. Kurs bitsin istemedim hiç.Erkan hocama ve ekibine çok teşekkürler.
Ülkü B.

Soru işaretleri ile gittiğim ancak evet doğru yerdeyim dedirttiğiniz için teşekkür etmek istiyorum Erkan hocam ve gülen yüzlü çalışanlara sevgiler size…
Süreyya Metin Şentürk

Eğer kafanızda başlama adına soru işaretleri varsa atın onları kafanızdan ???? başlayın pişman olmazsınız…
Eda T.

Aradiginiz “Dahi” bir egitimci ile fark yaratmaksa; dogru adres “ICA(International Coaching Academy)”…
Neslihan

Emeklerinden dolayı muhteşem hocam Erkan Çifte’ ye sonsuz teşekkürler
Zeynep K.

Doğru yerde olmanın huzuru ve kattığı başarı için emeği geçen herkese teşekkürler!!
Mert D.

Başlarken ne beklediğimi bilmiyordum. Ötesini buldum. Teşekkürler
Doruktan

Çok yararlandığım ve tekrar tekrar alıp öğrendiklerimi kolaylıkla uygulayabileceğimi düşündüğüm bir eğitim oldu.
Pınar Balcı

Sayın Erkan Çifte hocamın gösterdiği yol ve deneyim ayrıca verdiği örnekler ve eğlenceli sohbetler kursa gelmekle ne kadar doğru bir tercih yaptığımı kanıtlıyor. Kurs ortamımda tanıştığım ve hayatımda yer alan arkadaşlarım sizleri iyi ki tanımışım, Teşekkürler her şey için.
Kaan M.

Eğitimimizin bilgi dolu olmasının yanı sıra Erkan hocanın etkili ve aktif anlatımıyla bir an olsun sıkılmadan algılarımız açık bir şekilde konularımızı tamamladık. Bütün içtenliğim ile ICA(International Coaching Academy)çalışanlarına ve Erkan Çifte hocamıza teşekkürlerimi iletmek istiyorum.
Murat H.

ICA(International Coaching Academy)ailesinin bir parçası olmaktan çok memnunum. Erkan hocanın dersleri uygulamalı ve güzel örneklerler anlatmasından çok memnun kaldım. İyi ki dediğim bir eğitim oldu.
Tuğçe G.

Konusunda oldukça bilgili ve doğru bilgiyi uygulanabilir şekilde çok net anlatan Psikolog Erkan Çifteyi tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bittiği için gerçekten üzüldüğüm tek eğitim oldu. Çok teşekkürler.
Yunus A.

Çok memnun kaldım. Bana çok şey kattınız. İyi bir Yaşam Koçu’nun bilmesi gereken tüm teknikleri öğrendim. Bunun için Erkan Çifte hocama çok teşekkür ederim.
Batuhan K.

Yaşam Koçluğu ICA (International Coaching Academy)’ da öğrenilir demek yanlış olmaz. Erkan Hocamız sayesinde eğlenceli bir eğitim programı geçirdim. Paylaştığınız bilgi birikimleri ve tecrübeleriniz için teşekkür ediyoruz.
Betül D.

Herkese tavsiye ederim çok ince detaylar çok eğitici bir ortamla karşılaştım. Sadece koçluk değil sosyal hayatınızda da yardımcı olacak çok şey öğrendik, bu bilgileri bizle paylaştığı için hocama çok teşekkür ederim.
Özlem

Yaşam Koçluğu alanında uygulamaları, kolay öğrenilebilir, iyi bir eğitim almak istiyorsanız ICA (International Coaching Academy) doğru bir seçim olacaktır. Özellikle bu kurs son derece profesyonel, öğretici, pratik ve uygulamalı olduğu için yol katetmeniz açısından çok faydalı. Değerli eğitmenim abim Erkan Çifte’ye bana öğrettikleri ve iş yaşamımda yeni bir kapı açtığı için çok çok teşekkür ediyorum.
Çağrı

Beklentimin üzerinde bir eğitim aldığımı itiraf etmeliyim. Bir Yaşam Koçunun soru sorma tekniklerini karşılaşabileceği problemleri ve çözüm yollarını Erkan Bey’in tecrübe ve bilgisinden faydalanarak burada tam anlamıyla öğrendim. ICA(International Coaching Academy) ailesine hayatıma kattıkları için sonsuz teşekkürler. Tavsiye ediyorum
Aslı K.

Samimiyetin gerçek anlamını öğrenmek, hayatı ve kendini hissetmek , net cevaplar , uygulamalar, gülen yüzler için Sevgili Hocam Erkan Çifte’ ye çookk teşekkür ederim
Seçil

Dört dörtlük bir eğitim süreci olduğu için teşekkür ediyor ve Yaşam Koçluğu alanında ilerlemek isteyen herkese bu eğitimi kesinlikle tavsiye ediyorum.
Semih G.

 1. Hem kendi yolunuzu hem başkalarının yolunu açabileceğiniz, harekete geçirebileceğiniz bir eğitim. Her derse kaçırmadan gelmenizi öneriyorum.
  Neslihan KAYA

  Bir eğitim her zaman etkileşim gerektirir. Etkileşimden kaçıyorsanız kesinlikle gelmelisiniz ???? Hayran kalacağınızı düşünüyorum.

  1. Yasemin KAYHAN

   Dersler öğrenci katılımı odaklı ve uygulamalı bir şekilde ilerliyor. Bu da öğrenmeyi kolaylaştırıyor. Eğer siz de kendinizle ve koçlukla ilgili bir şey yapmak istiyorsanız kesinlikle, uygulamalı bir eğitim almalısınız ve amacınız bu ise de hiç düşünmeden tercih edebilirsiniz.

Önder Ş.

Eğitim çok sıcak butik bir ortamda gerçekleşiyor. Yaşam Koçu olarak çalışmak istiyorsanız bu alanda hızlı bir yol almanızı sağlayabilmesi açısından son derece faydalı bir eğitim. Başlangıç argümanlarınızdan reklam kampanyalarınıza herşeyi burada öğreniyorsunuz. Erkan Hocam ve ICA (International Coaching Academy) ekibine her şey için teşekkür ederim.
Burcu S.

Erkan Hocam çok güzel ve anlaşılır şekilde anlatılıyor, iyi ki bu eğitime geldiğimi düşünüyorum, her şey için çok teşekkür ederim.
Kader G.

Sohbet havasında geçen bu kadar eğlenceli ve bu kadar öğretici bir eğitim sanırım görmedim. Her şey aklımda kalıyor. Kendimi çok zeki hissediyorum. İlginç bir eğitim tavsiye ederim.
D.K

Eğitimden gerçekten çok memnun kaldım, bu kadarını düşünmemiştim resmen hayatım değişti, emeği geçen herkese teşekkürler.
Gizem

Almış olduğum koçluk eğitimi sayesinde şu anda başkalarının hayatında fark yaratabiliyor ve bu işten para kazanabiliyorum. Hedefim buydu ve ben ulaştım koç olmak isteyenler için çok faydalı bir kurum Erkan Beye teşekkürler.
Burcu

Profesyonel koçluk eğitimi için geldiğim Erkan hocama öncelikle bu eğitimde pozitif ve güzel anlatımıyla bana bu işi sevdirdiği ve şimdiden hayatımla ilgili farkındalığımı artırdığı için sonsuz teşekkürler. Sizinle yollarımız kesiştiği için çok şanslıyım… Bu işi sayenizde çok iyi yapacağımı ve çok sık görüşeceğimizi düşünüyorum.Sevgilerimle.
Şahin

 1. İnsan olmaktan vazgeçmeden ünvan sahibi olabileceğinizi hatırlatan bir eğitimdir. Teşekkür ediyorum.
  Meltem Selvi

  Sınıfa ilk girdiğim günden itibaren diğer haftaları iple çektim. Hem kişisel gelişim açısından hem de mesleki açıdan oldukça verimli bir eğitimdi. Tavsiye üzerine gelmiştim ve gönül rahatlığıyla da tavsiye ediyorum Sırdan bir eğitim beklemeyin.
  Elif YOLDAŞ

  Erkan Hocamızın yaklaşımı, müdahale etmeden kendi kendimize bir şeylerin farkına varmamızı sağlayışı hayranlık uyandırıcı. Anlatılan tüm yöntem ve teknikler hem kendimiz için hem de gelecekte davranışlarımız için çok faydalı öğretici bu yolculukla, bu durakta olmak çok keyif verdi. Erkan hocamıza tüm katkıları için minnettarım.
  Serap BUKİN

  1. Yaşam koçluğuna ilk günden profesyonel başlamak için ilk tercih edeceğiniz yer olmalı. Erkan Hocaya teşekkürler.
   Sade Aslan

   Koçluk nedir, nasıl yapılırı, insan nedir nasıl davranırı ve neyi nasıl yaparı öğrendiğim güzel bir eğitim oldu. Herkese önce kendini tanıması ve başka insanlara da faydalı olabilmesi adına şiddetle tavsiye ederim. Özellikle hocam Erkan hocanın anlatımı ve pozitif enerjisi ve eğlendirerek öğretmesinden dolayı tüm İCA Akademi ekibine teşekkür ederim.

   1. Esila NUR

    Profesyonel koçluk eğitiminin yüzyüze alınması gerektiği konusundaki fikrimin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha teyit ettiğim 5 haftası dolu dolu ve çok verimli bir eğitim programı oldu. İleri Koçluk teknikleri eğitimini sabırsızlık bekliyorum.

    1. Zehra ÖZTÜRK

     Geleceğe yönelik hayallerimde bana ışık olacak bir koçluk eğitimi almaktan ve bu eğitim kurumunda olmaktan gurur duydum.

     1. Meltem Çevik

      Hayatınızda yaşadığınız olaylara farklı bir bakış açısı ile bakmak istiyorsanız mutaka ICA Akademiye uğramalısınız

      1. Özlem BURAK

       Erkan Hocamla geçirdiğimiz 5 haftalık profesyonel koçluk eğitimi çok eğlenceli; çok pratik ve çok doyrucu bir eğitim süreci idi.
       Devamı olan eğitimleri sabırsızlıkla bekliyoruz. Çok teşekkürler.
       Aşkın AKBAŞ

       5 Haftalık koçluğuma zenginlik katan keyifli bir eğitim gerçekleştirdik
       Seni Seviyorum Erkan hocam
       Aylin DOĞAN

       Eğitim sırasında, uygulama yapmak verilen eğitimin temelini oluşturduğundan, kendimi bir yaşam koçu gibi hissettim. Son derece keyifli anlar, paylaşımlar ve hayat boyu aklımda kalacak bilgi tecrübeleri edindim. Öğrendiğim teknikleri kendimde uygulayarak, kendimin koçu oldum. Eğitim sonrasında öğrendiğim teknikleri uygulayarak hedeflerime ulaşabilmek adına strateji ve eylem planları oluşturdum instagram sayfamı kurdum ve yavaş yavaş içerik oluşturmaya başladım…

       Rehşan TEKER

        

Don’t Wait Any Longer. Start Forging Your Own Path Today!

Sohbeti Başlat
Bize Ulaşın
Merhabalar,
Nasıl yardımcı olabiliriz ?