ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİMİZ

Güzel adamızın sıcak yaz aylarından unutamadığım iki gün. Kıbrıs Lefkoşa bu aylarda hiç çekilmez. Yalnız bu sefer durum farklı. Yeni trend yaşam koçluğu, kişisel gelişim, eğitimler kamplar vs. Çok popüler bir meslek. Birkaç deneyimim olduğu için kararsızım. Vaktimde yok ama gelecek olan hoca farklıymış. Biraz araştırma yaptım. Erkan Çifte, Psikolog vs. daha neler neler. Etiketler beni pek ilgilendirmez. İşin erbabı görünüyor. Duruş muhteşem, insana güven veren bir bakış ve yumuşacık bir gülüş. Eğitim 2 gün? Ne öğrenebileceksem? Bilmem? Bakacağız!
Bu arada yaşam koçu olmak gibi bir niyetim yok. Çok severek yaptığım bir mesleğim var zaten. Fransızca Öğretmeniyim.. Tabi kişinin kendi yaşam koçu olabilmesi başka birşey olmalı. Kendim için birşeyler öğrenmek.
Ve egitim başlıyor Erkan Çifte geldi. Son derece mütevazı (etrafta pek rastlamiyoruz malesef) dingin, kendinden emin, işini seven,son derece samimi ve en önemlisi SEVGİ TÜTEN bir insan. Bu iki günde ne kadar çok şey öğrendim. Bende var olan ama benim farkinda olmadığım şeyleri farkettim. Daha doğrusu farkettirildim.
Bir öğretmenin öğrenci olması ve başka bir pencereden kendine bakablmesi. Harika. Bazan ezber yapan küçük bir kız çocuğu, bazan eserler oluşturan yetişkin olmak…
Vee en önemlisi SEVGİNİN, SICAK VE SAMİMİ BİR GÜLÜMSEMENİN nelerin üstesinden gelebileceğini bir kere daha yaşamak… Teşekkürler GÜZEL İNSAN ERKAN ÇİFTE.
H.K.

Bir çok kişisel gelişim eğitimine katıldım Erkan hoca ve ICA(International Coaching Academy) için yazılanlar o kadar doğru ki derslerin bitmesini hiç istemediğim hatta şimdiye kadar zevkle katıldığım tek kurs. Her ders bir terapi gibi eğitici öğretici çok şey kattı gerçekte. Bir koç olarak bir çok kişinin hayatına katkı sağlayabildiğimi görmek müthiş. Çokk teşekkürler ICA(International Coaching Academy)
Burcu D

Psikolog Erkan Çifte liderliğinde aldığım NLP ile Koçluk Eğitimi benim için çok verimli geçti. Erkan Bey in hem profesyonel hem de samimi yaklaşımı dersler esnasında yaptığı uygulamalı çalışmalar, verdiği ev ödevleri tüm koç adayı öğrencilere pozitif yansımakta. Eğitim boyunca hem Koçluk mesleğinin detaylarını psikolojik bakış açısı ile öğrendik hem de farklı örneklerle pekiştirdik. Ayrıca danışanlara nasıl yaklaşacağımızı öğrenmenin yanı sıra kendimizle ilgili keşifler yapmak harikaydı. Şahsen bu eğitim boyunca öğrendiklerimi profesyonel iş hayatımda ve kişisel hayatımda etkili şekilde kullanacağımdan eminim. Teşekkürler
Melis Zararsız

Bu kadar kısa sürede Koçluk öğrenilir mi diye başladım fakat şu an eğitim sonunda kendime ve sorularıma inanamıyorum. Yaşam Koçluğunda uygulanacak teknikleri ve süreçleri kilit noktalarıyla öğrendiğimi düşünüyorum. Koçluk sayfamda takipçi sayım hızla artıyor bu yazıyı yazarken 10 bin takipçiye ulaştım. Bu güzel ve hayatıma yöne veren eğitim için Erkan Hoca’ya sonsuz teşekkürler ederim.
Neslihan Aktaş

Sohbeti Başlat
Bize Ulaşın
Merhabalar,
Nasıl yardımcı olabiliriz ?